„Mamo ja się boję!”, czyli jak oduczyć dziecko strachu przed psami? – Dog’s Profit – najlepsze obroże, szelki i smycze dla Twojego psa!

„Mamo ja się boję!”, czyli jak oduczyć dziecko strachu przed psami?

Lęk wyniesiony przez dziecko z okresu wczesnego dzieciństwa może przełożyć się na jego późniejszą egzystencję w dorosłym świecie. Jednym z częstych lęków bywa lęk przed zwierzętami a w szczególności lęk czy też paniczny strach przed psem.

largeNajczęstszą przyczyną powstawania tego rodzaju strachu bywają przykre, czy wręcz traumatyczne przeżycia z udziałem psa. Najczęstszymi sytuacjami bywa ucieczka przed szczekającym psem czy też wręcz ugryzienie przez psa. W niektórych przypadkach może dojść do paradoksalnej sytuacji, w której głównym „straszakiem” będzie sam rodzic dziecka. Wielokrotne powtarzanie czy wręcz wmawianie dziecku przez rodzica będącego w jego oczach niewątpliwym autorytetem tego, że pies jest zły i brudny utrwala w nim przekonanie lęku i potrzebę zachowania jak najwyższej ostrożności. Małe dziecko jest niestety niejako „programowane” na nielubienie psów. Żeby to zmienić rodzic powinien odwrócić przede wszystkim swoje myślenie i ukazać dziecku, że pies jest miłym i bardzo przyjaznym stworzeniem. Pierwszym krokiem może być chociażby zakup psiej zabawki lub odpowiedni prezent dla psa, który maluch będzie mógł podarować przy najbliższej okazji. Dobrym rozwiązaniem jest też wizyta w sklepie zoologicznym oferującym produkty dla psów.

Jeśli dziecko jest jednak bardzo lękliwe można zacząć od wieczornego seansu filmowego w którym psy odegrają główną rolę. „Zakochany kundel”, „101 dalmatyńczyków”, „Beethoven”, „Piorun” ekranizację z udziałem czworonogów można długo wyliczać, którą z nich wybierzesz na początek? 🙂

 

CHILD LOVES DOG | DOG LOVES CHILD

large (55) large (56) large (57) large (58) large (59) large (60) large (61) large (63) large (64)