Na spacer z psem. Część 1: Jaką szerokość smyczy wybrać? – Dog’s Profit – stylowe obroże, szelki i smycze dla Twojego psa!

Na spacer z psem. Część 1: Jaką szerokość smyczy wybrać?

Bez smyczy ani rusz! To jedno z podstawowych akcesoriów w psiej wyprawce. Pomimo, że nasza Blair jest psem raczej ‚bezsmyczowym’ mamy ją – smycz – przy sobie na każdym spacerze, tak aby, w razie potrzeby móc szybko zareagować i przytrzymać ją blisko siebie 🙂

Często pytacie o to jaka smycz będzie najlepsza dla Waszego psa. Jest wiele czynników, które mają wpływ na wybór tej idealnej:
– wiek i wielkość psa
– styl życia jaki prowadzicie ( czy potrzebujecie jej tylko do szybkich spacerów dookoła bloku, czy na długie wędrówki czy sport)
– zachowanie psa na spacerze
– charakter spacerów ( jak często spuszczasz psa ze smyczy, żeby mógł swobodnie pobiegać? ).
Z doświadczenia wiemy, że w psiej szafie ciężko mieć tylko jedną- uniwersalną smycz- do wszystkiego.

Dzisiaj chciałabym się jednak skupić na najbardziej podstawowym z nich, dotyczącym wielkości psa i doboru odpowiedniej szerokości taśmy.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że szerokość taśmy przy smyczy definiuje nam również wielkość okuć wykorzystywanych do jej uszycia.
Nam – dogsprofitom – przede wszystkim zależy na bezpieczeństwie Twojego psa na spacerze, dlatego korzystamy z półproduktów tylko najwyższej jakości. W tym zakresie nie ma miejsca na kompromis, czy półśrodki.

Na dzień dzisiejszy produkujemy smycze w 2 szerokościach:
✂️ 20 mm dla małych i średnich psinek
✂️ 25 mm dla dużych psiaków

 

 

 

Do każdej z nich mamy dobrany jeden rodzaj karabińczyka, który zapewnia największe bezpieczeństwo przy stosunkowo niewielkiej masie.

karabińczyk 20 mm:
waga: ok. 20g
obciążenie niszczące: 166 kg
długość: 67 mm

karabińczyk 25 mm:
waga: ok. 45g
obciążenie niszczące: 260 kg
długość: 81 mm

Wierząc, że waga ma znaczenie zrobiliśmy małe porównanie:
smycz miejska 150 cm 20 mm, wersja PREMIUM ( z rączką podszytą miękką pianką, dodatkowym zaczepem przy niej i drugą rączką przy karabińczyku) / smycz miejska 200 cm 20 mm, wersja STANDARD
waga: ok. 100 g
to prawie tyle co małe opakowanie złotych misiów od Haribo 🐻

smycz miejska 150 cm 25 mm, wersja PREMIUM/ smycz miejska 200 cm 25 mm, wersja STANDARD
waga: ok. 150 g
to prawie tyle co 1 serek DANIO na małego głoda! 😋

Wybierz najlepiej!