Pierwszy spacer z psem, czyli must have każdego spacerowicza. – Dog’s Profit – najlepsze obroże, szelki i smycze dla Twojego psa!

Pierwszy spacer z psem, czyli must have każdego spacerowicza.

Szykujesz się właśnie na przyjęcie pod swój dach puchatego szczeniaka? A może jesteś świeżo upieczonym, dumnym opiekunem adopciaka? Niezależnie od odpowiedzi, podejrzewam że możesz się zastanawiać nad tym, jakie akcesoria będą Ci niezbędne do życia z psiakiem.

Do podstawowej wyprawki dla psa należą miski na jedzenie i wodę, armia zabawek do zabicia nudy i gryzienia podczas trudnego okresu ząbkowania, wygodne psie łóżko, maty do nauki czystości oraz woreczki na odchody. Z czasem odczujesz też brak innych gadżetów, które nie były Ci potrzebne od pierwszego dnia. Jest to na przykład szczotka, która pomoże Ci zminimalizować zakłaczenie domu w okresie linienia, obcinaczka do pazurów, gdy stukanie pazurami po parkiecie zacznie Cię drażnić i kaganiec w razie potrzeby, gdybyś na przykład planował podróżowanie z psiakiem komunikacją miejską czy pociągiem. Oprócz tego dobrze jest pamiętać o adresówce z Twoimi danymi, aby w razie ucieczki psiaka dało się Ciebie namierzyć. Ciekawym dodatkiem jest też lampka przyczepiana do obroży/szelek, idealna spacery po zmroku, a także saszetka na smakołyki, w której będziesz mógł wygodnie przechowywać i transportować smaczki do nagradzania psinki. Z kolei gdy będziesz chciał urozmaicić życie swojego podopiecznego pomyśl o klikerze, zabawkach edukacyjnych, macie węchowej czy macie do lizania.

Wszystkie te rzeczy z pewnością niezmiernie Ci się przydadzą, jednak najważniejszą psią potrzebą, tym specjalnym momentem w ciągu dnia, na który każdy zwierzak czeka z utęsknieniem, jest oczywiście SPACER. I właśnie wybór tych spacerowych akcesoriów jest jednym z ważniejszych, przed którymi staniesz na początku swojej drogi w psim świecie(chociaż później też, gdy zobaczysz jak wiele jest ich modeli, wzorów, kolorów i zapragniesz skompletować psią szafę pod kolory pór roku, swoich ubrań czy nastroju :D).

Gdy przed Tobą Wasz pierwszy spacer, zastanawiasz się pewnie co tu wybrać – obrożę, czy szelki? Przydatny, może okazać się artykuł, który o tym napisałam, znajdziesz go >>TUTAJ<<.
Rodzajów obroży jest co najmniej trzy, podobnie sprawa ma się z szelkami. Smycz miejską, przepinaną, automatyczną, a może linkę?

Najwygodniejszym, podstawowym zestawem jest obroża zapinana na klamrę oraz najzwyklejsza smycz. Jej długość jest już zależna od Twoich preferencji. Dodatkowo bardzo niedocenianym, a niezwykle przydatnym gadżetem jest pokrowiec na kupoworki! Zapomnij o noszeniu ich w kieszeni, o nieustannie rozwijającej się rolce, nad którą ciężko zapanować. Pokrowiec na woreczki stanie się Twoim ulubionym i obowiązkowym spacerowym elementem. Dog’s Profit oferuje dokładnie taki zestaw pod postacią Profit Box Mini. W jego skład wchodzi:

Obroża z klamrą to najpopularniejszy rodzaj, bez żadnych udziwnień, zapina się ją najszybciej. Istnieje jednak prawdopodobieństwo zerwania się zatrzasku w przypadku mocnego pociągnięcia, a także przytrzaśnięcie długiej sierści podczas zapinania klamerki. Obwód reguluje się przesuwając regulator na taśmie aby ją wydłużyć lub skrócić.
Rozmiar S, której obwód wynosi 26-35 cm, a szerokość taśmy to 2 cm, rozmiar M na szyję o obwodzie 34-46 cm, z 2,5 cm taśmą lub rozmiar L o obwodzie 40-58 cm i taśmie szerokości 2,5 cm. Obroża posiada dodatkowy zaczep na adresówkę. Zawsze warto pamiętać o bezpieczeństwie swojego pupila!

Kolorowa smycz – miejska o długości 2 metrów w wersji Standard, lub przepinana o długości 3 metrów z możliwością regulacji długości w trzech puntach. Wybierz opcję, która odpowiada Ci najbardziej.

Pokrowiec na worki – dwuwarstwowy, wodoodporny i lekki. Mocuje się go na smyczy za pomocą karabińczyka i rzepu, aby mieć woreczki zawsze pod ręką. Nasze etui na woreczki posiada dedykowany otwór, który ułatwia wyjmowanie woreczków pojedynczo. Pamiętaj, że sprzątanie po swoim pupilu to obowiązek! 

Gdy już wybierzesz odpowiednie dla swojego psiaka rozmiary, pozostaje Ci jedynie (albo aż :D) wybór wzoru, który będzie się dumnie prezentował na Waszych akcesoriach. Możesz przebierać pośród ponad 20 różnych oryginalnych wzorów i kolorów, zatem… do dzieła!