Pieskie życie takie cudne! – Dog’s Profit – stylowe obroże, szelki i smycze dla Twojego psa!

Pieskie życie takie cudne!

Jeśli jesteś właścicielem psa to na pewno wiesz jak ważne jest dbanie o jego zdrowie, dobrą kondycję i samopoczucie. Poniżej przedstawiamy cztery proste zasady, które są odpowiedzią chyba na wszystkie potrzeby Twojego psa, więc warto je zapamiętać.

Pierwsza i chyba najważniejsza z nich to odpowiednia karma. Karmę należy dobierać zgodnie z grupą wiekową psa, jego wielkością, a także charakterem, np. jeśli pies jest ruchliwy / uprawia jakiś sport powinniśmy kupić karmę typu active (bardziej kaloryczną) gdyż pies podczas zabawy będzie potrzebował dużo siły. Jeśli nie wiesz jakie jest dzienne zapotrzebowanie  na jedzenie twojego psa wystarczy, że zerkniesz na opakowanie karmy, na którym znajduje się tabela dot. dawkowania. (Pamiętaj też, aby za bardzo nie oszczędzać na karmie, w końcu zasada „jesteś tym co jesz” tyczy się również zwierząt, a odpowiednio dobrany pokarm może na dobre zażegnać niektóre nieprzyjemne aspekty życia codziennego, (czyt. siarczyste bąki) 🙂 )
Najlepszym jedzeniem dla psa jest sucha karma ponieważ jest twarda i nie pozostaje na zębach, jeśli jednak twój przyjaciel preferuje miękkie jedzenie pamiętaj o pielęgnacji jego jamy ustnej. Pielęgnuj ją poprzez regularne szczotkowanie dzięki czemu zmniejszysz ryzyko choroby zębów i dziąseł. Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju smakołyki dla naszych pupili, które Ci w tym pomogą.
Pies zawsze powinien mieć też dostęp do świeżej wody dlatego nie zapominaj jej często wymieniać.

fc_01
Kolejnym ważnym elementem jest higiena.

W trosce o higienę psa pamiętaj aby go regularnie wyczesywać i kąpać.
Przede wszystkim chodzi tu o zabezpieczenie pupila przed wieloma chorobami skórnymi, ale nie wolno zapominać też o aspekcie estetycznym, bo chyba nikt nie lubi brudnych i śmierdzących psiaków, które wszędzie gdzie staną zostawiają za sobą całą masę sierści.
Jakie kosmetyki do pielęgnacji wybrać? Do kąpieli oczywiście bardzo polecamy Dog’s Profit Shampoo o zapachu trawy cytrynowej. Dlaczego?
Nasz szampon dla psa ma łagodną formułę, która nie powoduje podrażnień, ani zaczerwienień nawet u najwrażliwszej skóry. Hipoalergiczny skład to najlepsze rozwiązanie dla psich alergików, który jest idealną alternatywą dla drogich preparatów weterynaryjnych. Ponadto zapach trawy cytrynowej w nim zawarty pomaga odstraszać pchły i kleszcze.

Chyba każdy z doświadczenia wie, że tradycyjna kąpiel zazwyczaj jest czasochłonna, a w niektórych przypadkach wymaga nie lada sprawności dlatego do codziennej pielęgnacji / między kąpielami psa zalecamy Fast Cleaner. Szampon w postaci mgiełki jest lepszym zamiennikiem suchego szamponu ( o jego cudownym działaniu wspominaliśmy TUTAJ i TUTAJ ), krótko mówiąc również ma łagodny skład, który sprawdza się w przypadku skóry ze skłonnościami do alergii, jest bardzo prosty w użyciu i nie stresuje pupila 🙂

Ok, czas przejęć do systematycznych wizyt 12039712_943918812347947_6625556570932708369_nu weterynarza. Przynajmniej raz w roku pamiętaj o zabraniu swojego pupila na rutynowa kontrolę do lecznicy. Psy starzeją się zdecydowanie szybciej od nas, więc 12 miesięcy to dla nich naprawdę długi okres czasu. Na takiej wizycie warto wspomnieć o wszystkich niepokojących Cię zdarzeniach jakie miały miejsce od momentu ostatniego spotkania z lekarzem. Może to być bardzo pomocne we wcześniejszym zdiagnozowaniu chorób bądź innych nieprawidłowości.

Ostatnim, i chyba najprzyjemniejszym aspektem troski o dobre samopoczucie naszego czworonoga jest zabawa i ćwiczenia. Jeśli zdecydowałaś / eś  się na psa to powinieneś zaspokajać jego potrzeby na każdym z etapów jego życia. Dla Twojego psa jesteś całym światem, dlatego warto w ciągu dnia wygospodarować co najmniej godzinę czasu aby móc go spędzić tylko ze swoim psem. Wspólny spacer w parku lub lesie zrobi dobrze zarówno Tobie jak i jemu. Jeśli urozmaicisz to o dodatkową zabawę, to z pewnością pogłębisz łączącą Was wieź i być może nauczysz się lepiej rozumieć to co „mówi” do Ciebie Twój pies (więcej o rozumieniu psiego języka znajdziesz TUTAJ ).

Ciesz się z każdego dnia spędzonego z pupilem. Jesteś jego całym światem, on nie myśli o Tobie źle, ani Ciebie nie ocenia, dlaczego by więc się za to nie odwdzięczyć?