Podróż z psem: jak się do niej przygotować? – Dog’s Profit – stylowe obroże, szelki i smycze dla Twojego psa!

Podróż z psem: jak się do niej przygotować?

Planujesz na wakacyjny wypoczynek zabrać pupila? Czy wiesz jak przygotować się do takiego wyjazdu i co powinnaś /eś ze sobą zabrać? Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, które z pewnością Ci się przydadzą 🙂
blair_02

Dokumenty. Książeczka zdrowia, to chyba niezbędnik nr 1 niezależnie od celu wyprawy. Jeśli planujesz wyjazd zagraniczny konieczny jest też paszport (koszt wyrobienia paszportu dla psa to 51 lub 55 zł ).

Identyfikator i czip. Lepiej działać zapobiegawczo. Jakby Twój pies doszedł do wniosku, że przyszedł czas aby pobalować na wakacjach samemu i się gdzieś zgubi to identyfikator z numerem telefonu do Ciebie może być bardzo pomocny. W przypadku wycieczki zagranicznej rolę identyfikatora odgrywa też czip, który zresztą jest niezbędny do wyrobienia zwierzakowi paszportu.

Cel podróży. Podczas przeglądania ofert noclegowych warto zaznaczyć, że będziesz z psim przyjacielem. Niestety nie każdy hotel, apartament, czy pensjonat jest przyjazny zwierzakom, a nie byłoby fajnie gdybyś po przyjeździe na miejsce usłyszał/a odmowę dot. zakwaterowania tylko i wyłącznie z powodu obecności psa…

Psi bagaż. Nie zależnie od planu wyjazdu są rzeczy, które pies musi mieć ze sobą:

  • obroża / szelki, smycz i kaganiec (w pogotowiu) – bez tych rzeczy spacer jest prawie niemożliwy.
  • karma – oczywiście.
  • ulubione zabawki – nie zawsze pies reaguje mega pozytywnie na nowe miejsce, dlatego dla otuchy przyda mu się coś co lubi i z czym ma dobre skojarzenia.
  • podróżna miska.
  • legowisko – pies musi mieć swoje miejsce, tym bardziej w obcym dla niego środowisku. Oprócz Twojej obecności to jego domowe łóżko pozwoli mu się szybciej zaaklimatyzować.
  • Fast Cleaner – szybkie czyszczenie ubłoconych lub zapiaszczonych łap jest z nim o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Już po pierwszym zabiegu zobaczysz, że brud mniej oblepia Twojego pupila. Do tego zapach – trawa cytrynowa – która skutecznie pomaga odstraszać pchły i kleszcze.
  • pęseta / szczypce do usuwania kleszczy. Jeśli będziesz uzbrojona/ y w Fast Cleaner prawdopodobieństwo, że będzie Ci ona potrzebna jest niewielkie 😉

I chyba najważniejsze: całe mnóstwo pozytywnego nastawienia i humoru!

xoxo,
Dog’s Profit Team

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o