Wakacje z psem – tak czy nie ? – Dog’s Profit – stylowe obroże, szelki i smycze dla Twojego psa!

Wakacje z psem – tak czy nie ?

Latem kończy się szkoła a rozpoczynają wakacje. Często planujemy nasz wypoczynek przez długi czas. Niezależnie od tego czy za cel podróży obierzemy morze, jezioro, czy góry jako właściciele czworonogów musimy brać go pod uwagę naszego pupila.

W tym momencie mogą zacząć się problemy. Co zrobić jeśli nie chcemy zabrać ze sobą psa na wczasy?  Mamy kilka możliwości.

will-plazaBliscy na wagę złota.

Możemy poprosić znajomych lub kogoś z rodziny aby podczas naszej nieobecności zaopiekował się naszym psiakiem. Jest to bardzo wygodne i chyba najpowszechniejsze wyjście z sytuacji, gdyż obowiązek troszczenia się o psa zrzucamy na kogoś innego. Jeśli ktoś z naszych bliskich wyrazi chęć zaopiekowania się naszym psiakiem najlepiej by, osoba zobowiązująca się do tego podczas naszej nieobecności wprowadziła się do naszego mieszkania. Takie rozwiązanie z pewnością oszczędzi psu trochę stresu związanego z całą sytuacją. Pamiętajmy, że mimo wszystko pupil będzie za nami tęsknił dlatego powinniśmy mu jak najbardziej urozmaicić okres rozłąki ( chociażby zostawiając mu dużo ulubionych smakołyków). Warto jest też poprosić osobę opiekującą się o częste spacery i zabawę z nim.

Psi hotel. 88d5918b3b04e0ec22bb46c4498bc52f

Niestety nie każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które zgodzą się na podjęcie opieki nad nie swoim zwierzakiem. W takiej sytuacji możemy oddać psa do hotelu dla zwierząt. Pamiętajmy wtedy by dokładnie zapoznać się z ofertą placówek oferujących takie usługi. Kiedy wybierzemy już odpowiedni pojedźmy do niego, aby móc sprawdzić warunki w jakich będzie żył pupil podczas naszej nieobecności. W trakcie takiej wizyty będziemy mogli poznać też personel i upewnić się, że oddajemy zwierzę w dobre ręce. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto też poszperać trochę w sieci w poszukiwaniu opinii innych klientów tego hotelu – uchroni nas to przed ewentualnym rozczarowaniem.

W zależności od standardu jaki oferuje placówka, potrzeb pupila i jego usposobienia koszt doby hotelowej waha się od 40 do 80 zł. Oczywiście można zmniejszyć koszt pobytu zwierzaka przygotowując mu obfitą wyprawkę w skład której powinny wchodzić: ulubione przysmaki, zapas karmy, koc / legowisko, środki do pielęgnacji ( TUTAJ ), zabawki stare, te najbardziej ukochane i chociaż 1 nową, żeby psiak mógł się nią jarać dłużej ( TUTAJ ), itp.

11923256_1021498924536142_8367248607355718272_nWakacje z psem.

Ostatnia i chyba najlepsza opcja to zabranie psa ze sobą. Dla nas to jedyna słuszna decyzja! Ze względu na lękliwość Blair nie zabieramy jej tylko na wyprawy samolotem.

Pies też ma uczucia i emocje, a dzielenie radosnych chwil na wakacjach to sama przyjemność! Dziś na rynku jest coraz więcej hoteli, pensjonatów i apartamentów, które akceptują pobyt ze zwierzęciem. Nawet jeśli cena jest trochę wyższa to i tak dla naszego portfela jest to korzystniejsza opcja niż dobra w psim hotelu.

Na pytanie: Wakacje z psem – tak czy nie? Odpowiadamy głośno TAK!!

Jak zatem przygotować się do podróży z psem? Przeczytasz o tym TUTAJ !