Co zrobić gdy pies ciągnie na smyczy? – Dog’s Profit – najlepsze obroże, szelki i smycze dla Twojego psa!

Co zrobić gdy pies ciągnie na smyczy?

Właśnie – kto z kim wychodzi na spacer, opiekun psa ze swoim czworonożnym pupilem, czy też może na odwrót czworonóg ciągnący swojego pańcia na smyczy. Co należy zrobić w sytuacji, kiedy wychodząc na spacer nasz czworonożny przyjaciel niemiłosiernie mocno ciągnie nas ze smyczą? Najprostszym i zarazem najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest naturalnie odpowiednie ułożenie naszego czworonoga już podczas wychodzenia z nim na pierwsze spacery. Gdy tylko pies zaczyna ciągnąć nas ze smyczą należy zatrzymać się i spokojnie odczekać kilka minut aż się uspokoi dając mu do zrozumienia, kto jest panem sytuacji i że tego rodzaju zachowanie z jego strony przyniesie wręcz odwrotny efekt. Ucząc naszego czworonoga emocjonalnego opanowania mamy możliwość wpływu na jego zachowanie. Oczywiście nauka ta wymaga dużo cierpliwości i zaparcia z naszej strony, jednak końcowy efekt będzie w pełni satysfakcjonujący nas i naszego czworonożnego przyjaciela. Bardzo pomocna okaże się tu na pewno odpowiednia smycz dla psa.

guardy_sr_2Smycze wyciągane ( typu flexi) są super fajne i wygodne chyba tylko dla właściciela psa. Jeśli chcesz nauczyć psa ładnego chodzenia na smyczy potrzebujesz produktu bez możliwości regulacji kiedy to psiak zechce iść 0,5 m dalej.
Moim zdaniem najlepsza do nauki jest smycz miejska ( 1,1 lub 1,5m  w zależności od wielkości psiaka i potrzeb).  Pozwala na odpowiednie korygowanie psa podczas treningu, a w przypadku większych psiaków również trzymanie go blisko siebie w sytuacjach, które tego wymagają.
Dzięki braku regulacji pies szybko przyzwyczai się do jednej odległości na jaką może odejść nie szarpiąc przy tym trzymającego smycz.
Innym rozwiązaniem stosowanym przez ludzi jest obroża zaciskowa lub półzaciskowa. Zdania dotyczącego sposobu są podzielone i w zależności od wyznawanej filozofii są negowane lub polecane.

Osobiście polecam wypróbować najpierw opcję ze smyczą miejską (która wymaga zaangażowania z obu stron zarówno psa jak i właściciela).
iib_pro_min
Jeśli jednak Twój pies nie oduczy się szarpania / ciągnięcia to polecamy naszą nowość, czyli smycz miejską PREMIUM! Została ona udoskonalona o dodatkowy zaczep przy rączce i co najważniejsze podszycie rączki miękką pianką, dzięki której taśma nie będzie boleśnie wrzynać się w Twoje dłonie przy szarpnięciach przez psa podczas wspólnego spaceru.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o