Darmowa dostawa od  199zł
Produkt polski Placeholder PRODUKT POLSKI
Karmy Placeholder

Karma dla psa

Każda dostępna w naszym sklepie karma gwarantuje Twojemu zwierzęciu najwyższą jakość pożywienia w optymalnym składzie i atrakcyjnej formie, uwzględniając potrzebę dostarczenia odpowiedniej kaloryczności posiłków.

Karmy Placeholder

Dowiedz się więcej na temat karmy dla psa:

 • Najlepsza karma dla psa to ta bogata w składniki odżywcze
 • Przewodnik po karmie dla psa: karma sucha czy mokra?
 • Która karma dla psa jest lepsza: sucha czy mokra?
 • Jak dawkować psu suchą, a jak mokrą karmę?
 • Dawkowanie suchej karmy dla psa dorosłego
 • Dawkowanie suchej karmy - dla szczeniąt i rosnących psów
 • Jak prawidłowo dawkować psu mokrą karmę?
 • Dawkowanie mokrej karmy dla psów dorosłych i szczeniąt
 • Jak łączyć karmę suchą i mokrą?
 • Dobra karma dla psa jest bezpieczna dla jego zdrowia
 • Najlepsza sucha karma dla psa: co warto wiedzieć kupując karmę?

Najlepsza karma dla psa to ta bogata w składniki odżywcze

Wierzymy, że zdrowa karma jest kluczem do długiego i zdrowego życia Twojego pupila. Dlatego oferujemy Ci produkty tylko najlepszych producentów, którzy dbają o jakość i skład swoich produktów. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór karm bogatych w składniki odżywcze, które dostarczą psu odpowiednią dawkę białka, witamin i minerałów tym samym dając gwarancję prawidłowego funkcjonowania organizmu i zdrowia.

Nie ważne, czy Twój pies preferuje karmę z drobiem, wołowiną, rybą czy innymi składnikami -w naszej ofercie znajdziesz karmy, które zasmakują nawet najbardziej wybrednym psiakom. Jednocześnie dajemy Ci możliwość wyboru spośród różnych rozmiarów opakowań, abyś mógł dostosować zakupy do swoich indywidualnych potrzeb.

Przewodnik po karmie dla psa: karma sucha czy mokra?

Na polskim rynku jest dostępne całe mnóstwo karm dla psów. Możesz przebierać w markach, wielkościach i smakach. Ilość opcji do wyboru może przysporzyć o zawrót głowy, jak więc wybrać tę najlepszą?

Zacznijmy od kluczowego aspektu, czyli jaki rodzaj karmy wybrać: suchą czy mokrą?

Karma sucha dla psa jest popularnym wyborem ze względu na wygodę podawania i trwałość. Jest łatwa do przechowywania, dłużej zachowuje świeżość i często jest bardziej ekonomiczna. Ponadto, sucha karma również sprzyja dłuższemu czasowi żucia, co może przyczynić się do lepszego stanu zębów psa poprzez naturalne usuwanie płytki nazębnej.

Karma mokra cechuje się wilgotną konsystencją, często przypominającą pasztet. Jest bogata w wodę, co sprawia, że jest łatwiej przyswajalna i bardziej strawna w porównaniu z karmą suchą. Właściciele psich seniorów, zwłaszcza tych z problemami np. z układem pokarmowym bądź moczowym, powinni zdecydować się na właśnie ten rodzaj karmy. Warto zauważyć, że karma mokra dla psa zawiera znacznie mniej kalorii niż karma sucha, dlatego pies musi spożyć większą ilość objętościowo, aby pokryć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Która karma dla psa jest lepsza: sucha czy mokra?

Karma mokra dla psa stanowi zdecydowanie korzystniejszy wybór w porównaniu z karmą suchą. Dlaczego? Ponieważ jest mniej przetworzonym produktem. Nawet najwyższej jakości karma sucha nie dorówna jakości karmie mokrej ze średniej półki. Gdy tylko mamy okazję, warto częściej podawać psom karmę mokrą niż suchą. Jest to wybór mniej ekonomiczny, ale znacznie korzystniejszy dla zdrowia naszego pupila, a przecież najbardziej zależy nam właśnie na tym. Karma dla psa w postaci mokrej lepiej dba o układ pokarmowy i ogólne samopoczucie naszego psa. Wybierając karmę mokrą jako podstawę pożywienia, możesz mieć pewność, że Twój pies będzie odpowiednio nawodniony i nie będzie miał problemów z zaparciami.

Niemniej niezależnie od tego na którą opcję się zdecydujesz, w naszej ofercie znajdziesz zarówno suchą, jak i mokrą karmę dla psów, dostosowaną do różnych potrzeb żywieniowych. Sprawdź nasz bogaty asortyment produktów i wybierz opcję, która najlepiej odpowiada Twojemu psu.

Jak dawkować psu suchą, a jak mokrą karmę?

Podawanie psu suchej karmy jest to najprostszy i najwygodniejszy sposób żywienia naszego czworonożnego przyjaciela. Wystarczy otworzyć worek, odmierzyć odpowiednią porcję do miski i podać naszemu zwierzakowi... Proste, prawda? Jednak w praktyce istnieje kilka pułapek, których można się łatwo wystrzegać!

Dawkowanie suchej karmy dla psa dorosłego

Każde opakowanie suchej karmy zawiera tabelę zalecającą odpowiednie dawkowanie w zależności od wagi psa. Pamiętaj natomiast, że każdy pies jest inny! Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, na zapotrzebowanie kaloryczne psa wpływają nie tylko jego wymiary, ale również rasa, wiek, stan zdrowia i aktywność fizyczna. Dlatego pies ważący 20 kg może potrzebować 160 g karmy, podczas gdy inny pies tych samych rozmiarów może potrzebować nawet 200 g! Podając psu suchą karmę, zaleca się przyjęcie średniej wartości zalecanej przez producenta i monitorowanie, czy waga naszego pupila ulega zmianom. Jeśli zwierzak zaczyna tracić na wadze, możemy zwiększyć dawkę karmy o 10% i obserwować, czy się ustabilizuje. Jeśli nie, zwiększamy dawkę o kolejne 10% aż do osiągnięcia właściwej wagi.

Postępowanie jest analogiczne, gdy pies zaczyna przybierać na wadze. Stopniowo zmniejszamy dawkę karmy o 10%, aż waga psa się ustabilizuje. Nie warto czekać, aż pies nagle schudnie lub przytyje kilka kilogramów. Dawkę należy dostosowywać, gdy waga psa zmieni się o 0,5 kg... Oczywiście, jeżeli nie chcemy, aby nasz zwierzak tracił na wadze ani tył, powinniśmy odpowiednio dostosować dawkę już w momencie zmiany wagi psa o 0,5 kg.

Dawkowanie suchej karmy - dla szczeniąt i rosnących psów

Podczas dawkowania suchej karmy dla szczeniąt i psów w fazie wzrostu ważne jest uwzględnienie zarówno wieku zwierzaka, jak i jego docelowej wagi (czyli tej, którą pies osiągnie w dorosłości). Poważnym błędem jest podawanie rosnącemu kilkumiesięcznemu szczeniakowi, ważącemu 10 kg, ilości karmy przeznaczonej dla dorosłego psa o takiej samej wadze! Takie nieporozumienia mogą skutkować poważnymi niedoborami, zaburzeniami rozwoju i istotnymi chorobami.

Karmy suche dla szczeniąt posiadają szczegółową tabelę dawkowania, uwzględniającą wcześniej wymienione przez nas aspekty. Jako opiekun psiaka w fazie wzrostu musisz mieć na uwadze, że wraz z upływem czasu i wzrostem pupila zmienia się także jego zapotrzebowanie na pokarm i składniki odżywcze. Dlatego żywienie szczeniaka wymaga stopniowej adaptacji dawki karmy, dostosowywanej w miarę postępu wzrostu czworonoga. Warto pamiętać, że po pewnym czasie zapotrzebowanie psa w fazie wzrostu maleje, dlatego niech nie zdziwi Cię fakt, że roczny pies powinien otrzymywać nieco mniej karmy niż 7 czy 8-miesięczny.

Jak prawidłowo dawkować psu mokrą karmę?

Mokra karma dla psa różni się od suchej głównie ze względu na jej znaczną zawartość wody. Dlatego dawka mokrej karmy może być nawet czterokrotnie większa niż dawka suchej karmy. Jednak, podobnie jak w przypadku granulek, każda puszka i saszetka zawiera tabelę zalecanej dawki, która wyjaśnia, jak podawać daną karmę psu.

Dawkowanie mokrej karmy dla psów dorosłych i szczeniąt

Podając psu mokrą karmę, powinniśmy kierować się tymi samymi zasadami, które obowiązują przy podawaniu karmy suchej. Zalecenia dotyczące dawki podane na opakowaniu są jedynie orientacyjne - każdy pies będzie wymagał indywidualnie dostosowanej ilości pokarmu.

Podczas karmienia szczeniaka lub rosnącego psa mokrą karmą, powinniśmy również ustalać dawkowanie na podstawie docelowej wagi czworonoga i jego wieku. Mokra karma ma znacznie większą objętość niż sucha, dlatego w przypadku stosowania jej w żywieniu młodych psiaków warto podzielić ją nie tylko na 3, ale nawet na 5 posiłków dziennie i stopniowo zmniejszać ilość posiłków do dwóch dziennie.

Jak łączyć karmę suchą i mokrą?

Wielu opiekunów psów decyduje się na łączenie mokrej i suchej karmy, co wymaga odpowiedniego ustalenia dawki pokarmu. Najlepiej jest określić osobno dawkowanie suchej karmy dla psa o konkretnej wadze (np. 200 g dziennie) oraz dawkowanie mokrej karmy (np. 900 g dziennie), a następnie podawać psu połowę zalecanej ilości suchej karmy i połowę mokrej (czyli w tym przypadku 100 g suchej i 450 g mokrej). To podejście pozwala uniknąć nadmiernego żywienia i niedoborów pokarmowych.

Oczywiście proporcje między suchą a mokrą karmą mogą być zróżnicowane, zależnie od potrzeb i gustu naszego pupila - na przykład 1/3 suchej karmy i 2/3 mokrej karmy lub 1/4 mokrej i 3/4 suchej - i można je podawać razem lub osobno. Ważne jest, aby nie oceniać tego "na oko"!

Karma dla psa - Dog's Profit.

Dobra karma dla psa jest bezpieczna dla jego zdrowia

Zwracaj uwagę na skład! To on jest gwarantem jakości posiłków Twojego psiaka. Warto więc poświęcić czas, aby znaleźć najlepszą karmę, która nie tylko będzie smakować zwierzakowi, ale także zaspokoi wszystkie jego potrzeby żywieniowe. Szczególnie ważne jest, aby karmę odpowiednio dopasować do wielkości, wieku, rasy oraz stanu zdrowia czy fizjologicznego psa. Potrzeby psów są zmienną kwestią, a na rynku pojawiają się innowacyjne produkty, takie jak te dedykowane alergikom, wpisujące się w trendy takie jak BARF czy suche karmy stworzone specjalnie dla konkretnej rasy psów takich jak buldog francuski i labrador retriever.

W każdym przypadku istotne jest dostarczenie pełnowartościowego białka oraz innych składników odżywczych, zarówno mikro- jak i makroelementów. Karma dla psa to szeroka kategoria, ale bez trudu można znaleźć taką, która jest produkowana z wysokiej jakości surowców lokalnych producentów. Należy dokładnie zbadać skład karmy, przeanalizować składniki odżywcze i oczywiście dopasować smak do upodobań pupila. Indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne oraz potrzeba wzbogacenia diety o dodatkowe składniki są kwestią indywidualną, którą warto omówić z lekarzem weterynarii. Poza tym, warto rozważyć wzbogacenie diety o wartościowe przysmaki, które sprawią radość i stanowią doskonałą motywację do treningu, zabawy oraz jako nagroda. Zapoznaj się z naszymi propozycjami dla Ciebie i Twojego psa.

Najlepsza sucha karma dla psa: co warto wiedzieć kupując karmę?

Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest odpowiednie żywienie dla zdrowia i dobrej kondycji każdego psa, dlatego oferujemy karmy stworzone specjalnie dla szczeniaków, dorosłych psów i seniorów, uwzględniające ich unikalne potrzeby żywieniowe i wymagania.

Chcesz wiedzieć więcej na temat żywienia swojego psa? Te artykuły mogą być pomocne:

Co Twój pies może jeść, a czego nie powinien? To musisz wiedzieć!

Co Twój pies może jeść, a czego nie powinien? To musisz wiedzieć!

Wgryź się w temat i dowiedz się więcej. Psiakom na zdrowie!

Czytaj dalej
© 2023 All Rights Reserved. Dog's Profit