Darmowa dostawa od  199zł
Produkt polski Placeholder PRODUKT POLSKI
Przysmaki Placeholder

Przysmaki dla psa

Przysmaki są świetnym sposobem na nagradzanie psa za dobre zachowanie, motywowanie go do nauki nowych sztuczek, lub po prostu sprawianie mu przyjemności poprzez urozmaicenie diety. W naszej ofercie znajdziesz zdrowe, naturalne przysmaki dla psów od najlepszych producentów.

Pokaż na stronie
Przysmaki Placeholder

Dowiedz się więcej na temat obroży:

 • Jakie przysmaki warto podawać psu?
 • Popularne rodzaje przysmaków dla psa
 • Przysmaki dla psa wspierające jego zdrowie
 • Czy można podawać psu przysmaki zamiast normalnego posiłku?

Jakie przysmaki warto podawać psu?

Nie każdy przysmak będzie dobry dla każdego psa! Podawanie odpowiednich przysmaków psu ma znaczący wpływ na jego zdrowie, samopoczucie i zachowanie. Przed zakupem zwróć uwagę na:

 1. Skład i jakość - wybierając przysmaki dla psa, zwracaj uwagę na składniki w nich zawarte. Idealne przysmaki powinny zawierać wysoką jakość mięsa lub innych naturalnych składników. Unikaj sztucznych barwników, konserwantów czy substancji smakowych.
 2. Rozmiar i forma - dostosuj przysmaki do rozmiaru psa. Małe psy powinny otrzymywać mniejsze przysmaki, aby nie mieć problemu z ich gryzieniem, czy żuciem. Z kolei duże rasy powinny mieć przysmaki w większych rozmiarach, aby się nimi przez przypadek nie zakrztusiły.
 3. Uwzględnienie specjalnych potrzeb - jeśli Twój pies ma specjalne potrzeby żywieniowe, na przykład alergie czy nietolerancje pokarmowe, wybieraj tylko, te przysmaki, które mają hipoalergiczny skład!

Popularne rodzaje przysmaków dla psa

Przysmaki dla psa to nie tylko pyszna przekąska mająca na celu poprawę nastroju. W zależności od swojego składu, wielkości i konsystencji, przysmaki i gryzaki mogą wspierać zdrowie psa, ułatwiać jego szkolenie, a nawet uspokajać czworonoga w trudnych, stresujących chwilach. Poniżej przedstawiamy, najpopularniejsze z nich:

 • Przysmaki dentystyczne.
  przysmaki dentystyczne - smaczny i skuteczny sposób wspierający higienę jamy ustnej. Specjalny kształt i struktura gryzaków masują dziąsła, poprawiając krążenie krwi i usuwając resztki jedzenia oraz płytkę nazębną,
 • Przysmaki treningowe.
  przysmaki treningowe - nieoceniona pomoc podczas szkoleń i treningów. Są również pysznym sposobem na skupienie uwagi psa podczas spaceru. Przysmaki treningowe umożliwiają budowanie silnej więzi z pupilem, a w przypadku szczeniaka znacząco ułatwiają naukę podstawowych umiejętności, takich jak utrzymanie czystości w domu czy spokojne chodzenie na smyczy,
 • Przysmaki naturalne.
  przysmaki naturalne - smakołyki dla psa z mięsa i podrobów, pozbawione konserwantów i sztucznych dodatków, stanowią zdrowe uzupełnienie diety psa. Małe przysmaki, takie jak żwacze, płuca wołowe czy owoce morza, mogą być doskonałą nagrodą podczas treningu. Natomiast większe przysmaki, jak kości wołowe, skóra jelenia czy uszy wieprzowe, pomagają psu zrelaksować się po aktywnym spacerze lub uprzyjemnić mu chwile, kiedy nie ma Cię w pobliżu,
 • Suszone mięso.
  suszone mięso - 100% mięsa bez zbędnych dodatków. Te przysmaki świetnie zaspokajające naturalną potrzebę gryzienia. Kawałki suszonego mięsa w formie przysmaków świetnie spełniają rolę oczyszczania zębów, chronią dziąsła i eliminują nieprzyjemny zapach z jamy ustnej,
 • Ciastka dla psa.
  ciastka dla psa - najlepiej jeśli są to przysmaki monobiałkowe w postaci delikatnych, kruchych ciastek lub paseczków. Są doskonałym wyborem dla psów z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Wyprodukowane z delikatnych, naturalnych składników, opartych na jednym źródle białka i pozbawione zbędnych dodatków, są idealne nawet dla psów o bardzo wrażliwym żołądku,
 • Mięsne przysmaki.
  mięsne przysmaki - stosunkowo tanie przysmaki o wysokiej zawartości mięsa są najbardziej wszechstronnymi smakołykami, które bardzo smakują czworonogom. Można do nich zaliczyć małe, miękkie przysmaki dla szczeniąt, większe przekąski dla psów dorosłych i delikatne filety dla starszych czworonogów. Bardzo łatwo dzieli się je na mniejsze porcje i najczęściej występują w niewielkich, poręcznych opakowaniach do 200g.

Jak widzisz na rynku jest dość sporo opcji do wyboru, dlatego wybierając przysmaki dla pupila kieruj się aktualną potrzebą jaką chcesz zaspokoić.

Przysmaki dla psa wspierające jego zdrowie

Przysmaki wspomagające zdrowie psa są zawsze skomponowane tak, aby zaspokoić konkretną potrzebę pupila. Niektóre z nich bogate są w glukozaminę i chondroitynę, naturalnie pochodzące z morskich małży, wspierając zdrowie stawów u psa. Z kolei przysmaki z witaminą E wpływają korzystnie na wygląd skóry, sierści i opóźniają procesy starzenia się. Przekąski z kwasami tłuszczowymi Omega-3 poprawiają funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, wzmacniają układ odpornościowy i sprzyjają zdrowemu wyglądowi sierści i zębów.

Dodatkowo, warto sięgać po: przysmaki dentystyczne wspomagające świeży oddech, łagodzące stres podczas podróży, a także te dedykowane dla szczeniaków i psów starszych. Jeśli chcesz zadbać o zdrową florę bakteryjną w jelitach, postaw na smakołyki z probiotykami, które wpływają pozytywnie na ogólne zdrowie i samopoczucie psa.

Czy można podawać psu przysmaki zamiast normalnego posiłku?

Przysmaki jak i inne smakołyki dla psów nie mogą zastąpić pełnowartościowych posiłków! Podstawą żywienia każdego psa powinna być zbilansowana karma, dostosowana do indywidualnych potrzeb danego zwierzaka. Nadmierne podawanie psu przysmaków lub zastępowanie nimi znacznej części dziennej porcji karmy w dłuższej perspektywie może prowadzić do nadwagi i otyłości, a także zaburzyć proporcje poszczególnych składników odżywczych w diecie psa.

Chcesz wiedzieć więcej na temat żywienia swojego psa? Te artykuły mogą być pomocne:

Co Twój pies może jeść, a czego nie powinien? To musisz wiedzieć!

Co Twój pies może jeść, a czego nie powinien? To musisz wiedzieć!

Wgryź się w temat i dowiedz się więcej. Psiakom na zdrowie!

Czytaj dalej
© 2023 All Rights Reserved. Dog's Profit