Poradnik Dog’s Profit. Jak wybrać najlepszą smycz dla mojego psa? – Dog’s Profit – najlepsze obroże, szelki i smycze dla Twojego psa!

Poradnik Dog’s Profit. Jak wybrać najlepszą smycz dla mojego psa?

Jesteś świeżo upieczonym psim opiekunem? Planujesz adoptować psiaka lub spodziewasz się w domu szczeniaka? Oferty produktów dla psów w sieci dwoją się i troją, a Ty nie masz pojęcia które z nich wybrać? A może masz już psiaka i chcesz zmienić mu obrożę, szelki lub smycz? Lub po prostu chcesz zrobić prezent komuś bliskiemu? Jeśli na choć jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! :)

Na zdjęciu Jessie ubrana w: szelki guard Marshmallow i smycz miejska Marshmallow.

 


Na rynku dostępna jest bogata oferta akcesoriów spacerowych dla psów, dlatego wybranie najlepszego produktu niejednokrotnie stanowi wyzwanie dla właściciela. 

Dzisiaj pod lupę postanowiłam wziąć smycze. Korzystając z prawie pięcioletniego doświadczenia w psiej branży oraz faktu, że jestem psią mamą i sama kiedyś miałam podobne dylematy chcę pomóc Ci w wyborze tej, która będzie najlepiej przystosowana do Waszych potrzeb.

Na początek chciałabym zaznaczyć, że nie ma smyczy uniwersalnej, która będzie idealna do każdego rodzaju aktywności z psem, dlatego dobrze jest wyposażyć psiaka w kilka różnych typów :)
No dobra, zaczynamy!

 

Zbyt krótka smycz może rodzić problemy

To chyba jedna z ważniejszych zasad, na które należy zwrócić uwagę robiąc zakupy. Zastanawiasz się czemu?
Właściciele często skarżą się na to, że ich psiaki ciągną na smyczy. Powodów dlaczego to robią może być wiele, natomiast zanim wybierzesz kosztowne wizyty u behawiorysty, zacznij od wprowadzenia najprostszych zmian, które prawdopodobnie i tak otrzymasz w zaleceniach od specjalisty!
Spacer z psem jest przyjemny dla obu stron gdy smycz jest luźna i tworzy coś na rodzaj litery “U” pomiędzy psem i właścicielem. Mało kto lubi gdy cały spacer odbywa się na napiętej smyczy, której przedłużeniem jest wyciągnięta mocno do przodu ręka właściciela…
Jestem zwolenniczką wolności, dlatego zawsze sugeruje wybór długiej smyczy, niech psiak poczuje trochę luzu.
W standardowej ofercie mamy smycze od 1,5 do 3 metrów długości, natomiast wychodząc naprzeciw potrzebom niejednego psiarza i chcąc zapewnić jak najwięcej swobody psiakom wprowadziliśmy usługę dzięki, której w prosty sposób wydłużysz smycz o dodatkowy 1m lub więcej.

 

Smycz miejska czy przepinana?

Nie jest łatwo jednoznacznie wskazać, która z nich jest lepsza bo każda z nich ma swoje zalety.

Smycz miejska to najprostsza smycz dostępna na rynku. Z jednej strony ma karabińczyk, do którego przypinasz psie szelki lub obroże, a z drugiej rączkę do trzymania. Świetnie sprawdzi się dla psiaków, które mają możliwość biegania luzem, podczas szybkich spacerów pod blokiem, przy przejściu na wybieg lub po prostu z punktu A do punktu B.

Smycz przepinana choć nie ma standardowej rączki, a oba jej końce zakończone są karabińczykiem jest dużo praktyczniejsza, ponieważ ma możliwość zmiany swojej długości. Wszyte w 3 miejscach metalowe zaczepy dają komfort dostosowania długości do aktualnych potrzeb. Idziesz przy drodze, skróć smycz, żeby psinka była blisko Ciebie i nie miała możliwości wtargnięcia na jezdnię. W parku, na bulwarach czy nad jeziorem wydłuż ją maksymalnie, aby psiak mógł swobodnie eksplorować teren :)

 

Czy szerokość taśmy w smyczy ma znaczenie?

 

Jasne! Choć w tej kwestii pojawia się delikatny dylemat związany z podjęciem wyboru o komforcie psiaka czy właściciela. Szerokość taśmy w smyczy definiuje nam wielkość, ciężar i wytrzymałość karabińczyka. Jest to o tyle istotne, ponieważ drobny i spokojny psiak nie będzie potrzebował takiego samego karabińczyka co kilkudziesięciokilogramowy, energiczny, siłacz.
Dla małych i średnich psiaków polecamy smycze o szerokości 20 mm, a dla dużych 25 mm!

Więcej na temat karabińczyków, ich wagi i wytrzymałości znajdziecie w moim wcześniejszym wpisie (KLIK).

W przypadku, gdy nie wiesz jaki charakter ma psiak lub jaki tryb życia/spacerowania prowadzi najbezpieczniej jest wybrać smycz przepinaną! 

Dlaczego?
Tak jak wspomniałam wyżej, jest to opcja dużo bardziej praktyczna, ponieważ dzięki 3 metalowym okuciom właściciel ma możliwość dostosowanie smyczy do potrzeb poprzez możliwość zmiany długości.

Na zdjęciu Kora ubrana w: szelki guard Babe, smycz miejską Babe. Ania do kompletu wybrała: saszetkę na przysmaki Babe.

Na zdjęciu Jessie ubrana w: szelki guard Dark Mint, smycz miejska Dark Mint.

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci wybrać najlepsze smycze dla Twojego pupila. A wspólnie spędzone chwile na spacerach będą jak najbardziej przyjemne!