Darmowa dostawa od  199zł
Produkt polski Placeholder PRODUKT POLSKI
Obroże półzaciskowe Placeholder

Obroża półzaciskowa dla psa

Obroże półzaciskowe zostały stworzone z myślą o psach, które mają tendencję do wyciągania głowy z tradycyjnych obroży, zwłaszcza jeśli obwód szyi jest większy od obwodu głowy. W naszej ofercie znajdziesz je w wielu wzorach i kolorach dostosowane zarówno dla psów ras małych, jak i dużych.

Pokaż na stronie
Obroże półzaciskowe Placeholder

Dowiedz się więcej na temat obroży półzaciskowej:

 • Czym jest obroża półzaciskowa dla psa?
 • Jakie są zalety obroży półzaciskowej dla psa?
 • Obroże półzaciskowe dla psów od Dog's Profit - komu polecamy?
 • Jak dopasować obrożę półzaciskową do psa?
 • Czym różni się obroża półzaciskowa od obroży zaciskowej?

Czym jest obroża półzaciskowa dla psa?

Obroża półzaciskowa to specjalny rodzaj obroży, często wykorzystywany podczas szkoleń i treningów z psem. Składa się z paska połączonego ze smyczą za pomocą metalowego kółka, oraz pętli obejmjącej szyję psa. Jej konstrukcja zapobiega wyciągnięciu głowy z obroży podczas szarpania psiaka na smyczy.

Jakie są zalety obroży półzaciskowej dla psa?

Obroże półzaciskowe stosuje się najczęściej u dużych psów ras takich jak np. doberman, czy rottweiler oraz u psiaków, które mają większą szyję od głowy (np. u amstaffów). Jest to bardzo popularny sprzęt wykorzystywany do treningu luźnej smyczy, podczas którego pupil uczy się dobrych nawyków na spacerze.

Do najważniejszych zalet obroży półzaciskowej zalicza się:

 • Wygodę i prostotę w użytkowaniu. Jest to idealne rozwiązanie dla psów z długą sierścią.
 • Brak możliwości wyswobodzenia się psa. W momencie pociągnięcia zaciska się ona na psiej szyi do wyregulowanego miejsca.
 • Szybkość zakładania. Wystarczy przełożyć ją przez głowę pupila.
 • Łatwość pielęgnacji. Z powodzeniem można prać ją w pralce bez lęku o utratę jakości na taśmie lub rdzewienie okuć.

Obroże półzaciskowe dla psów od Dog's Profit - komu polecamy?

Obroża półzaciskowa jest szczególnie polecana psom o szerszej szyi w stosunku do obwodu głowy, takim jak amstaff, a także dla ras wrażliwych na ucisk szyi, np. charty. Doskonale sprawdza się również u dużych i masywnie zbudowanych psów, gdzie tradycyjne obroże mogą być niewystarczające. Dodatkowo, jest skutecznym rozwiązaniem dla psów, które ciągną na smyczy lub posiadają długą sierść, co utrudnia zakładanie standardowych obroży.

Obroża półzaciskowa.

Jak dopasować obrożę półzaciskową do psa?

Obroża półzaciskowa dla psa to popularny wybór dla właścicieli psów ras dużych i psów długowłosych, którzy szukają sposobu na kontrolowanie swojego pupila podczas spacerów lub szkoleń. Ale jak odpowiednio dopasować jej rozmiar do psa, aby ten czuł się w niej komfortowo i bezpiecznie?

Obroża półzaciskowa - jak mierzyć.
 1. Zmierz obwód karku psa zaraz za uszami, upewniając się, że miarka przylega do ciała psiaka bez nadmiernego zapasu.
 2. Wybierz materiał obroży, który najlepiej spełni Wasze potrzeby.
 3. Regularnie kontroluj dopasowanie obroży, dostosowując regulację w razie potrzeby, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojemu pupilowi.

Czym różni się obroża półzaciskowa od obroży zaciskowej?

Obroże półzaciskowe dla psów jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Smycz przypinasz do paska zaciskowego, a w momencie szarpnięcia zaciska się on tylko do wyregulowanego miejsca, dlatego tak istotne jest abyś dobrze dobrał rozmiar swojemu psu.

W naszej pracowni każdy produkt tworzymy z myślą o bezpieczeństwie i komforcie Twojego psa. Każdy element w nim wykorzystany charakteryzuje się wysoką odpornością na szarpnięcia. Co więcej, nie zapominamy o estetyce i pięknym designie, który doskonale się prezentuje, przyciągając wzrok. Różnorodność kolorystyczna oraz ciekawe wzornictwo sprawiają, że nasze produkty są eleganckie i niezwykle efektowne.

Obroża czy szelki? Nie możesz się zdecydować? Chcesz wiedzieć więcej na temat doboru obroży lub szelek, sprawdź ten poradnik:

Obroża czy szelki? Nie możesz się zdecydować? Chcesz wiedzieć więcej na temat doboru obroży lub szelek!

Szelki czy obroża, co jest lepsze dla psa?

Każdy właściciel psa doskonale wie, że akcesoria takie jak obroża i szelki są nieodłącznym elementem psiej szafy.

Czytaj dalej

Chcemy dbać o Was kompleksowo, poznaj nasze podstawowe akcesoria dla psa:

© 2023 All Rights Reserved. Dog's Profit