Darmowa dostawa od  199zł
Produkt polski Placeholder PRODUKT POLSKI
Smycze treningowe Placeholder

SMYCZ TRENINGOWA DLA PSA

Smycz treningowa dla psa to niezwykle przydatne narzędzie w pracy nad posłuszeństwem i szkoleniem psa.

Pokaż na stronie
Smycze treningowe Placeholder

Dowiedz się więcej na temat smyczy treningowych:

 • Czym jest smycz treningowa?
 • Jak wybrać najlepszą smycz treningową dla psa?
 • Kiedy warto sięgnąć po długą smycz treningową?

Czym jest smycz treningowa?

Jest to specjalny rodzaj smyczy, który został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić takie aktywności z psem jak: trening, czy beztroskie spacer po plaży i łące. Jednym z najważniejszych aspektów smyczy treningowej dla psa jest jej wytrzymałość na spacerze. Wykonuje się ją z mocnego materiału, który jest odporny na uszkodzenia i przetarcia.

Smycz treningowa może być również dostosowana do potrzeb konkretnego psa, przydatna np. podczas treningu tropienia, czy przywołania. W zależności od rasy, wielkości i temperamentu psa, można wybrać smycz o odpowiedniej długości i szerokości taśmy. Smycz może być również wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak rączka lub zaczepy, które ułatwiają manipulowanie nią podczas szkolenia.

Smycz treningowa dla psa.

Jak wybrać najlepszą smycz treningową dla psa?

W naszym sklepie znajdziesz smycze treningowe dla psów wykonane z różnych rodzajów i szerokości taśm, które łatwo dopasować do wielkości psa, wśród nich wyróżnić warto:

 • Bardzo lekka smycz treningowa.
  bardzo lekkie smycze treningowe dla psa - wykonane z klasycznej, turbo lekkiej taśmy nośnej zaspokoją podstawowe potrzeby spacerowe pupila. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze smyczami treningowymi. Dostępne w szerokościach: 15, 20 i 25mm.
 • Gumowana/antypoślizgowa smycz treningowa.
  Gumowane / antypoślizgowe smycze treningowe dla psów - wykonujemy je z taśmy nośnej, w której strukturę są wplecione gumowe paseczki, które zapewniają dużo lepszy chwyt opiekunowi czworonoga, do tego nie palą dłoni, więc w łatwy sposób można zapanować nad psem. W naszym sklepie są one dostępne w szerokości 20mm w wielu kolorach do wyboru.
 • Wodoodporna smycz treningowa.
  Wodoodporna smycz treningowa dla psa - wykonana z taśmy pokrewnej do Biothane. Smycze z taśmy PVC są cięższe od pozostałych, dlatego przy wyborze długości smyczy ( np. 10 czy 15 metrów), warto wybrać cieńszą taśmę, niż tę którą wybieramy w standardowej smyczy miejskiej. Ten rodzaj linki treningowej posiada niezawodny, spustowy karabińczyk, który w łatwy sposób można przyczepić do obroży lub szelek dla psa. W standardowej wersji smycz nie posiada klasycznej rączki, natomiast możemy ją wykonać dla Ciebie na życzenie. Materiał z jakiego wykonana jest smycz jest mega łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. Dostępne szerokości taśmy to: 10, 13 i 16mm.

Jak widzisz, masz kilka opcji do wyboru. Sam możesz zdecydować, która z nich będzie dla Was dobrym rozwiązaniem.

Kiedy warto sięgnąć po długą smycz treningową?

Długa smycz treningowa dla psa przyspiesza proces szkolenia i pomaga w ugruntowaniu pozytywnych nawyków zwierzaka. Warto rozważyć jej zakup jeśli planujesz:

 • szczeniaka - długą linkę można wykorzystać, aby bezpiecznie eksplorować otoczenie ze swoim szczeniakiem. To doskonały sposób na kontrolowane zabawy, uczenie psa i trening przywołania,
 • spacer na wybiegu dla psów - linka treningowa może przyjść z pomocą, dając psiakowi więcej wolności i tym samym pozwalając na swobodniejszą zabawę,
 • szkolenie z psem - ułatwia ona ćwiczenia i pozwala na efektywne przeprowadzanie różnych aktywności podczas szkolenia,
 • długie spacery za miastem - jeśli nie masz pewności, czy Twój pies posłucha Cię niezależnie od okoliczności. Dzięki smyczy treningowej Twój pies będzie mógł swobodnie eksplorować otoczenie, a jednocześnie, w razie potrzeby, z łatwością go do siebie przywołasz.

Pamiętaj! Szkolenie psa ze smyczą treningową pozwala na szybką i skuteczną kontrolę zachowania psa w przypadku kiedy sytuacja tego wymaga. Używanie smyczy treningowej wymaga współpracy między psem i opiekunem, a regularny trening z użyciem tego sprzętu może zwiększyć zaufanie pupila do opiekuna i wzmocnić więź między nimi.

Chcemy dbać o Was kompleksowo, poznaj nasze podstawowe akcesoria dla psa:

© 2023 All Rights Reserved. Dog's Profit